Pisanie prac magisterskich

Pisanie prac magisterskich. Historia Uniwersytetu Łódzkiego

Pisanie prac magisterskich to dla studentów olbrzymi wysiłek intelektualny.  Praca magisterska może być dla nas wstępem do wielkiej kariery. Najpierw przedstawiony w tym tekście zostanie Uniwersytet Łódzki. Potem zaprezentowane zostaną kierunki, które mogą dawać dużą szansę na sukces zawodowy.

Uniwersytet Łódzki to jeden z lepszych uniwersytetów w kraju. Historia Uniwersytetu Łódzkiego rozpoczyna się zaraz po II Wojnie Światowej, jako kontynuacja Instytutu Nauczycielskiego i Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Ekonomicznych, funkcjonujących w okresie międzywojennym. Początkowo Uniwersytet Łódzki liczył trzy wydziały: humanistyczny, matematyczno – przyrodniczy oraz prowno – ekonomiczny.

Uniwersytet Łódzki, w 2007 roku znalazł się na liście pięciuset najlepszych uczelni na świecie, rankingu, utworzonym przez magazyn The Times. Uniwersytet Łódzki słynie także z jednej największych bibliotek w kraju, liczącą sobie ponad trzy miliony woluminów. Z pewnością studentom łatwiej jest w takim przypadku pozyskać niezbędną literaturę do pisania prac dyplomowychlicencjackich, czy magisterskich.

Mając na miejscu taki zbiór szybciej i łatwiej uzyskuje się materiał do swojej pracy. W wielu przypadkach pozycji nie trzeba nawet zabierać do domu. W zaciszu bibliotecznych ścian można z powodzeniem i spokojem zająć się pisaniem pracy dyplomowej, czy choćby jej szkicu, szkieletu, który można od razu zbudować na bazie dostępnej literatury. Niektórych pozycji nie można wypożyczać i wynosić poza teren biblioteki, ze względu na ich unikatową wartość i datę wydania. Tym bardziej można tak zaplanować pisanie pracy licencjackiej, czy magisterskiej, aby maksymalnie wykorzystać czas w bibliotece.

Pisanie prac magisterskich… tylko jaki kierunek najpierw wybrać?

Uniwersytet Łódzki posiada bardzo dużą ilość ciekawych kierunków. Warto studiować kierunki perspektywiczne. W Polsce bardzo dobrze rozwija się informatyka oraz logistyka. Popyt na informatyków jest olbrzymi. Zarówno w Polsce, jak i za granicą. Warto więc zainteresować się informatyką. Uniwersytet Łódzki posiada informatykę w paru odmianach (kierunkach). Bardzo dobrym kierunkiem jest również logistyka. Polska jest prawdziwą logistyczną potęgą.  Zarobki pracowników logistyki na kierowniczych stanowiskach są bardzo wysokie.

Kierunki humanistyczne trzeba studiować z większą dozą ostrożności. Przykładowo studiowanie takiego kierunku jak administracja, może zakończyć się skrajną frustracją. Praca w polskiej administracji, na podrzędnych stanowiskach jest bardzo nisko opłacana. Lepsze stanowiska w administracji to kwestia koneksji, często o charakterze politycznym.  Kolejny ryzykowny kierunek to Socjologia. Ciężko znaleźć pracę w charakterze socjologa.

Dodaj komentarz